Edip Akbayram, Londra'da PKK konserine katıldığını kabul ett

Genel & Güncel Konular

İletigönderen Veled » Pzr May 20, 2007 15:53

Ram, şerefsiz bunların hepsi abi paylaştıgın için sağol :D
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletiler: 3

İletigönderen Ram » Pzr May 20, 2007 17:13

Çetin Taş, senin görüşün değişsin diye koymadım haberi Çetin. :) Ancak pekakalılara da "demokratik kitleler" demek de ne oluyor, halâ çözemedim¿?

Fazla gaza gelen olacağını sanmıyorum Çetin, ben Edip'in şarkılarını halâ dinlerim. "Çok da" kötü niyetli olduğunu da söylemiyorum. Ancak o konseri terketmeyene adam demem, akabinde de art niyet ararım. Haberi yazanları, hepimiz biliyoruz. Amaçları mitingi yıpratmak. Ama şunu bil Çetin, iki gün sonra (söz gelimi) Edip Akbayram'ı ve içinde bulunduğu muhtemel durumları destekleyenler, aynı kanal çıkarsa şaşırma. :)
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Hasta » Pzr May 20, 2007 17:27

Ram yazdı:Çetin Taş, senin görüşün değişsin diye koymadım haberi Çetin. :) Ancak pekakalılara da "demokratik kitleler" demek de ne oluyor, halâ çözemedim¿?

Fazla gaza gelen olacağını sanmıyorum Çetin, ben Edip'in şarkılarını halâ dinlerim. "Çok da" kötü niyetli olduğunu da söylemiyorum. Ancak o konseri terketmeyene adam demem, akabinde de art niyet ararım. Haberi yazanları, hepimiz biliyoruz. Amaçları mitingi yıpratmak. Ama şunu bil Çetin, iki gün sonra (söz gelimi) Edip Akbayram'ı ve içinde bulunduğu muhtemel durumları destekleyenler, aynı kanal çıkarsa şaşırma. :)
:mrgreen: Ne diyim,süper bi yorum.Şimdi ben de detaylı bi yorum yapayım.Sanatçı,alkışsız yaşayamaz ve alkış aldığı bi ortamı kolayca terk edemez.Naivdir,azıcık şımarık ve düşüncesizdir.Biraz benmerkezci,biraz da,ne oldum delisidir.Bunlar olmazsa,sanatçı olunmaz.Kitlesini kaybetmekten,ölümden korktuğundan daha fazla korkar,bi de,sanıldığından daha fazla statükocudur!Çok bilmez,bilir gibi durur :wink: ...Kendini geliştirmez,100 yıl öncesinde yaşar.Bilgi ile değil,sezgi ile yaşadığından,çok yanılır ama gerçeği de herkezden önce hisseder. :wink: Yeni keşif,bu doğallığı ve içtenliği kullanmak!Haaa,alkış uğruna ve statükoyu aşamadıklarından,sevgili sanatçılarımız,bunlara alet olabilir,çünkü kendilerini geliştirip,yeni olguları iyi analiz edemiyorlar.Çevreleri de buna müsait değil.Zamanında ilerici olan,çağının gerisine düştüğünü algılayamıyor,çünkü kavramlar yer değiştirdi,sistem varolan bilgiyi sarstı.Buna uyum sağlamak ise her babayiğidin harcı değil... :wink:
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Çetin Taş » Pzr May 20, 2007 20:00

RAM kardeş,biraz araştırma yaptım.Nevruz zamanında yapılan bazı haberleri veriyorum.

Diyarbakır'da Fuar alanında kutlanan Nevruz Bayramı'na yabancı heyet ve basın mensupları yoğun ilgi gösterirken, Öcalan posteri açan bir grup polisi taşladı. Yaşanan olumsuzluğa rağmen geniş güvenlik önlemleri altında kutlamalar devam ediyor.

Diyarbakır-Elazığ karayolunun 13. kilometresinde bulunan Fuar alanında yapılan kutlamalara geçmiş yıllara oranla ilginin biraz daha düşük olduğu görüldü. Kutlamalara, DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, AP üyesi Feleknaz Uca, DEP eski Milletvekili Leyla Zana, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden davet edilen çok sayıda sivil toplum örgütü üyeleriyle çok sayıda yabancı basın mensubu katıldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren alana gelen katılımcılar Öcalan posterleri açarken, terörist elebaşı Öcalan'ın İmralı'dan gönderdiği bir Nevruz açıklaması okundu.

Valiliğin yasakladığı sloganların atılmaması ve pankartların açılmaması ile ilgili sürekli Tertip Komitesi tarafından uyarılar yapıldı. Diyarbakır'daki saat 10.00'da başlayan kutlamalarda öğle saatlerinde kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Nevruz kutlamalarında Öcalan posterleri taşıyan yüzü maskeli 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Alanda bulunan halk, gözaltıları engellemek için polise taşlı saldırıda bulundu. Gerginliğin artması üzerine polis havaya ateş açarken, atılan taşlardan polis memurları ve basın mensuplarından hafif şekilde yaralananlar oldu. Nevruz Tertip Komitesi adına DTP İl Başkanvekili Musa Farisoğlu, yaşanan arbede sonrasında halka "tahriklere kapılmayın çağrısı" yaparak, kitleyi yatıştırdı.

Daha sonra DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk'ün Nevruz ateşini yakmasıyla başlayan kutlamalarda, Tertip Komitesi tarafından 3 bin 500 kişiyle yaklaşık 2 bin güvenlik görevlisi görev yaptı. Kutlamalarda ilk olarak DTP İl Başkanvekili Musa Farisoğlu, kısa bir konuşma yaptı. Ardından bir süre önce "Kerkük'e yapılacak bir saldırıyı Diyarbakır'a yapılmış sayarız" dediği için tutuklanan İl Başkanı Hilmi Aydoğdu'nun mesajı okundu.

DEP eski Milletvekili Leyla Zana ise Kürtçe yaptığı konuşmada, "Biz onurumuza sahip çıkmazsak, başkası bizim onurumuza sahip çıkmaz. Bunu iyi görmek gerekiyor. Umudun en büyüğü kendine inanmaktır, biz kendimize inanıyoruz. Kürtler'in kendi diline, kültürüne sahip çıkması lazım. Kürt halkı fedakar bir halktır. Kürtler kendisini Çanakkale'de Kıbrıs'ta ispatlamıştır. Hiçbir zaman Türk halkına sırtını dönmemiştir" diye konuştu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir da bütün dünyanın gözünün Diyarbakır'ın üzerinde olduğunu belirterek, "İster inansınlar ister inanmasınlar, beni duyan herkese söylüyorum. Bugün burada bir destan yazılıyor. 21. yüzyılın destanı yazılıyor. Barışın, kardeşliğin eşitliğin destanı yazılıyor" dedi.

DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk, Nevruz'un bir bayram havasında kutlandığına dikkat çekerek, "Nevruz halkımızın, kadınların özgürlük mücadelesini doruğa çıkardığı gündür. Ortadoğu'daki bütün halkların, Kürtler'in ve Orta Asya'daki halkların kutladığı bir bayramdır. Bazı siyasiler Nevruz'u seçim kozu olarak kullanmak istiyor. Bu amaçla Türkiye'deki sivil güçlerle, demokrat, aydın ve yazarlarla, demokratik çevrelerle ateşkes ilan edilmesi için biraraya geldik. Ateşkesin kalıcılaşması için büyük çaba harcadık, çaba harcamaya da devam edeceğiz. Öcalan'ın raporu ortada. Bu rapor şüpheleri ortadan kaldıracak durumda değil. Öcalan sıradan bir tutuklu değil. Öcalan bu ülkede barışın gelişmesine katkı sunabilir, onun sağlığı gerginliklere de sebep olabilir" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından müzisyen Mikail Aslan, Fuat Saka sahne aldı. Diyarbakır'daki Nevruz kutlaması coşkuyla sürüyor.

Kaynak:http://www.haberler.com/diyarbakir-da-nevruz-kutlamalari-haberi/
21 Mart 2007

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarına aralarında Avrupalı siyasetçiler ve eski DEP'lilerin de bulunduğu 100 bin kişi katıldı. Bölücü örgüt yandaşları yine kutlamaları fırsat bildi: Öcalan posterleri açıldı, PKK sloganları atıldı.

Bu yılki ana Nevruz kutlamaları Diyarbakır'daydı. Kent, kutlamalar için tek merkez olarak seçildiğinden kente Güneydoğu'nun birçok kentinden akın akın insan geldi. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte Elazığ karayolunun 10'uncu kilometresindeki Fuar alanında insanlar toplanırken öğlen saatlerinde alanda toplananların sayısı 100 bini aştı. Kutlamalar olaysız sona ererken 'tahrikçi'ler yine işbaşındaydı. Zafer işareti eşliğinde "Biji Apo" sloganları atıldı, PKK lehine sloganlar atıldı. Sık sık Öcalan posterlerinin yer aldığı pankartlar da açan topluluğa herhangi bir polis müdahalesi olmadı. Şenlikte İbrahim Tatlıses ve Civan Haco konser verdi. Haco'ya sarılmak isteyen bir kişinin korumalar tarafından itilmesi üzerine bir grup, Haco'ya taş ve pet şişe attı.

POLİS UZAKTAN İZLEDİ
Nevruz'un yapıldığı alanın çevresinde güvenlik önlemleri alınırken, bu kez polis ve jandarma timlerinin halkın geliş-gidiş güzergahında bulunmadığı, güvenlik güçlerinin görünmeyen daha geri kesimlerde konuşlandığı gözlendi. Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya ve bazı askeri yetkililer, Nevruz'u alana yakın bir fabrikanın üzerinden izledi. Bir polis helikopteri ise sürekli olarak alanın üzerinden güvenlik amaçlı uçuş gerçekleştirdi. Polis kameraları ise Nevruz kutlamalarını baştan sona dek kaydetti.

VERHEUGEN 'GELEMEDİ'
Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarına Avrupa'dan da katılımlar oldu. DEHAP Diyarbakır İl Başkanlığı'nın daveti üzerine Norveç Büyükelçisi Hans Wilhem Longva,Sosyal Demokrat Partisi Milletvekilleri, Berlin Kiosberg Belediye Başkanı gibi yabancı konuklar Nevruz'a katılırken, AB'nin Genişlemeden sorumlu eski Komiseri Gunther Verheugen 'Katılıyor' denilmesine rağmen kutlama alanında görünmedi.

YURTDIŞINDAN GELEN VAR
Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi Fatma Öcalan, DEHAP Genel Başkanı Tuncay Bakırhan, kapatılan DEP eski milletvekilleri Leyla Zana, Hatip Dicle, Orhan Doğan, Selim Sadak gibi isimler de Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarına katıldı. Nevruz kutlamalarını izlemek için Batman, Bingöl, Mardin, Siirt, Şırnak gibi illerin yanı sıra İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana gibi uzak illerden, hatta yurtdışından çok sayıda kişinin Diyarbakır'a gelmesi dikkat çekti. Bu yıl ayrı ayrı Nevruz kutlaması yerine Diyarbakır'ın merkez seçildiği, bu nedenle de kalabalığın geçmiş yıllardan daha fazla olduğu belirlendi. Hatta Mardin, Siirt gibi illerde Nevruz kutlaması bir gün önceye alındığı için pazar günü kendi illerinde Nevruz'u kutlayanlar, 21 Mart'ta da Diyarbakır'a gitti.

SAAT 16.00'DA SONA ERDİ
Valilik'ten Nevruz kutlamaları için saat 08.00 ila 16.00 arası için izin alındı. Bu nedenle saat 16.00'da Nevruz kutlamaları olaysız biçimde sona erdi. Kalabalık dağılırken, kentteki resmi kurum ve kuruluşların çevresinde de olası bir saldırıya karşı güvenlik önlemleri alındı.
Kaynak:http://www.sabah.com.tr/2005/03/22/gnd101.html
22 Mart 2005

Diyarbakır'da büyük Nevruz

Fuar alanındaki Nevruz kutlamaları için 250 bin kişinin toplandığı tahmin ediliyor.
Nevruz şenliklerinde Diyarbakırlılara seslenenler arasında, Ciwan Haco, Gülistan Perver, Koma Çiya ve İbrahim Tatlıses de vardı.
Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarına katılımın çok büyük olması nedeniyle büyük bir izdiham yaşandı ve sabah saatlerinde başlanan, alana gelenlerin üstlerinin aranması uygulamasına daha sonra son verildi.

Kaynak:BBC Türkçe Haberler,21 Mart 2005
http://www.bbc.co.uk/turkish/europe/sto ... wroz.shtml

Diyarbakır'daki dörtlü
Herkesin mutlu olduğu Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları elbirliğiyle tam bir şenliğe dönüştü. HADEP İl Başkanlığı'nın başvurusu kabul edildi ve buluşma yeri kentin 12 kilometre dışındaki boş bir arazi olarak belirlendi. HADEP'in kurduğu komiteler, her şeyi ayrıntılı planladı.
Kutlamaları, bir aydır diyalog içinde olan
dört kişi yönlendirdi. Vali Cemil Serhadlı, kapalı devre TV yayını ile hem yol güzergâhını, hem de tören alanını sürekli izledi ve gerekli müdahalelerde bulundu. Emniyet Müdürü Atilla Çınar sürekli hareket halinde, telsizle polisleri yönlendirdi. Olaylara anında müdahale ederek, gergin bir ortamın doğmaması için yoğun çaba sarf etti. Tören alanında ve yollarda görevli 5 bin polis görevinin dışına taşmadı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Feridun Çelik, görevlerini eksiksiz yerine getirdi. HADEP İl Başkanı Ali Ürküt de, partisinin bin görevlisiyle birlikte kitleyi kontrol altında tuttu. Sonuçta yağmura rağmen alanda toplanan yüzbinlerce kişi Sezen Aksu'nun şarkılarıyla coştu. Diyarbakırlı copsuz, kurşunsuz nevruzu kutladı.
Vali Serhadlı, vatandaşların sağduyulu davrandığını, polisin de hoşgörülü olduğunu belirterek, "Herkese teşekkür ederim" dedi. HADEP lideri Murat Bozlak da Serhadlı'ya teşekkür etti. Bozlak, "Olaylar sadece yasaklanan yerlerde yaşandı" diye konuştu.

Kaynak:http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=32730
23 Mart 2002

Çatışma ortamı körükleniyor

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları, kent merkezine 13 kilometre uzaklıktaki fuar alanında düzenlendi. Binlerce Diyarbakırlı, sabah erken saatlerden itibaren kamyon, otobüs ve özel araçlarıyla fuar alanına akın etti. Öğlen satlerinde meydandaki kalabalık yaklaşık 300 bini buldu.

Sık sık Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı, çatışmalarda ölen teröristlerin fotoğrafları taşındı, terör örgütünün Kuzey Irak'ta kurduğu Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi'nin flamaları açıldı. İngiltere, Almanya, İtalya, Norveç'ten gelen yabancılar, Öcalan lehine slogan attı.

Kutlamalara Avrupa Parlamentosu Milletvekili Feleknaz Uca, Norveç Büyükelçisi Hans Wilhem Langua, İsviçre Sosyalist Parti Milletvekili Beat Jean, eski milletvekilleri Leyla Zana, Hatip Dicle, Orhan Doğan, Abdullah Öcalan'ın ablası Fatma ve kız kardeşi Havva Öcalan da katıldı.

AP Milletvekili Feleknaz Uca, Kürt sorununun demokratik yöntemlerle çözülmesi gerektiğini söyledi. Zana da valilerin seçimle gelmelerini önerdi. Konuşmaların ardından önce Civan Haco, ardından İbrahim Tatlıses sahneye çıktı. Kapanış konserini veren Tatlıses, Kürtçe ve Türkçe şarkılar söyledi.
Kaynak:http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2005/03/22/gundem/gundem2.html
22 Mart 2005

Bu kaynakların hiçbirisinde Edip Akbayram ismi yok.Olan isimleri de zaten büyük yazı karakterleri ile belirttim.2006 yılının Nevruz kutlamalarına katılan sanatçı,grupların adlarını araştırdım internette ama sağlıklı bilgi bulamadım.Senin alıntıladığın haberde 2006 Nevruzu ile ilgili ama bizim Türkçe sitelerde bulamadım böyle bir bilgi.

Senin alıntıladığın haber aşağıdaki üç sitede var.Bu 3 sitede PKK siteleri.Elbette ki takip etmekte fayda var,ben de sıklıkla takip ediyorum ama verdikleri haberlerin gerçekliği konusunda şüphe duymak gerekiyor çünkü çoğu zaman haberin yarısını uyduruyorlar çünkü haberin geçtiği mekanlarda çoğu zaman muhabir bulundurmuyorlar.

http://www.kurdistan-post.com/News-file ... -9732.html

http://www.firatnews.com/modules.php?na ... h=03&month

http://www.rojaciwan.com/modules.php?na ... h=03&month

Ben en iyi ihtimalle Edip Akbayram’ın şarkılarını dinlediklerini düşünüyorum ama Edip Akbayram’ın bu ortamda bulunmadığına inanıyorum.Dikkat ettiysen "Sezen Aksu şarkılarıyla coşulduğu"şeklinde bir haberde var.Sezen Aksu'nun şarkıları ile,Sezen Aksu ile değil.Aynı olay Edip Akbayram için de geçerli olmuş olabilir.

Gelelim tartışma konusu habere.Zaten Edip Akbayram olayların kendi iradesi dışında geliştiğini söylemiş.Biz de zaten o ortamda bulunmadan önce daha dikkatli ve seçici olması gerektiğini söyledik.Bence adamı linç etmenin manası yok(bunu sana söylemiyorum RAM kardeş,diğer arkadaşlara söylüyorum).Bu ülkede adam gibi adam olan sanatçı bulmakta zaten zorlanıyoruz.Olanları da bu kadar kolay harcayacak lükse sahip olduğumuza inanmıyorum.

Edip Akbayram üzerinden Cumhuriyet Mitingleri’ne sataşılınan bir haber kampanyasına Mehmet Gül bilmeden(kimbilir belki de bilerek)alet olmuştur.

Sevgiler.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen MedceziR » Pzr May 20, 2007 20:38

Çetin abi peki cumhuriyet mitinginde kadının birinin edip akbayram'ın eline ısrarla Türk bayrağı tutuşturmasına rağmen onunda ısrarla almamasını okudun mu haberlerde, zaman gazetesi yazdı mı bilmiyorum ama başka yerler de yazmıştı bunu. . .
Resim

"Vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki hangi istiklal varki ecnebilerin nasihatlarıyla ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin!
Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir..."

Söylesem tesiri yok
Sussam gönül razı değil...
Kullanıcı küçük betizi
MedceziR
Üye
Üye

İletiler: 1763

İletigönderen Veled » Pzr May 20, 2007 21:29

MedceziR, bak bunu bilmiyordum işte bizimle paylaşırsan ki zaman gazetesinde ise ben haberde yine art niyet arayacağım haber başka gazetelerde çıktı ise seni yüzde yüz haklı bulurum ve edip akbayram hakkındaki düşüncelerimde değişecektir
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Ram » Pzr May 20, 2007 21:40

Çetin Taş, Çetinim verdiğin kaynaklar çok yararlı teşekkür ederim. İlk önce bahsi geçen konu Londra konseri. Yalnız Apoşun değil, pekakanın öncülerinden Mazlum Doğanın posterleri de vardı, ek olarak söyleyeyim.

Diyarbakır konserine gelince;

Verdiğin kaynaklar ile verdiğim kaynak arasında ufak bir fark var. Tarih farkı...

Bu da başka bir kaynak, sene 2000... http://www.evrensel.net/00/03/22/gundem.html

Gelelim nihayi sonuca...

http://www.londragazete.com/index.php/c ... /Ana_sayfa
http://www.toplumpostasi.net/index.php/ ... ame/Aktuel
http://www.acikgazete.com/index.php?new ... tegory=123

http://www.youtube.com/watch?v=1mr717TYtDk
http://www.youtube.com/watch?v=49goiGn228A
http://www.youtube.com/watch?v=aNIG9RnoEsI

Ne yazıkki ben bu kaynakları ararken, orijinal görüntüyü silmişler. Sadece youtube adlı sitede mevcut olduğundan, youtubea bağlı tüm sitelerden silinmiş. İlginç...

MedceziR, bayrağı salladı. Az salladı, ayağını öne sürdü. Bu konuda haklılığına inanıyorum.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Veled » Pzr May 20, 2007 21:45

Ram, bende münazaranızı dikkkat ile takip ediyorum abi :D böyle bilgiler açıkçası çok yararlı oluyor video için özellikle teşekkürlerimi sunarım
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen MedceziR » Pzr May 20, 2007 22:12

Bu haberde Habervakti.com adlı haber sitesinden alıntı:

-----------------------------------------------------------

Önce Apo posterli konserde sonra Cumhuriyet mitinginde

Hatırlanacağı gibi Akbayram 1 Nisan 2007'de Londra'da PKK bayraklı ve Apo posterli bir konserden iki hafta sonra Ankara'daki Cumhuriyet Mitingi'ne katılmıştı. Dünkü mitingde sahnede şarkı söyleyen Akbayram'ın eline bir bayan tarafından Türk bayrağı verildi. Bu olay karşısında şaşıran Akbayram birkaç saniye hareketsiz kaldı. Bayrağı veren bayan eliyle Akbayram'ın bayraklı elini sallamaya çalıştı ancak bunda başarılı olamadı. Sanatçının bu noktadaki rahatsızlığını anlayan bayan tekrar bayrağı alıp sahnedeki yerine geçti.

:arrow: Tıkla

-------------------------------------------------------------------

Yeri gelmişken söylüyüm amacımız cumhuriyet mitingini karalamak değil, bazı adamların foyasını ortaya dökmektir ! Yanlış anlaşılma olmasın yani. . .
Resim

"Vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki hangi istiklal varki ecnebilerin nasihatlarıyla ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin!
Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir..."

Söylesem tesiri yok
Sussam gönül razı değil...
Kullanıcı küçük betizi
MedceziR
Üye
Üye

İletiler: 1763

İletigönderen Veled » Pzr May 20, 2007 22:15

MedceziR, teşekkür ederim kardesim vay edip vay :evil:
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Ram » Pzr May 20, 2007 22:27

MedceziR, Bayrağı az da olsa salladı. Ayrıca o konseri canlı izledim. Bütün kaynakları taradım. "Haber57684932.net, haberwklem.com, haberler bilmem ne com.tr, hadioradanhaber.org" gibi. Bendeki listeye göre, hepsi Fettocu internet siteleri. Bu doğrudan mitingi karalamak için yapılan haberlerdir. Açıkça da, haberlerin içeriğinde görülmektedir. Hedeflenenlerden biri de, MHP'nin dinci kanadını tasviyesini önlemek, ayrılanların da BBP kanadına kaymasını sağlamaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Veled » Pzr May 20, 2007 22:32

esasında bu mevzu uzar arkadaşlar :D videoda biraz olsun sallamış bayrağımızı gözüküyor ama bir yandanda ortadaki haberler aksi yönde ama Ram, abi dediğin gibi hepsi fettonun saz arkadaşlarının yayın organları hepsi maksatlı olabilir
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletigönderen Çetin Taş » Pzt May 21, 2007 11:24

RAM kardeşim,tarih konusunun ben de farkındayım ama yaptığım tüm aramalarda 2006 Nevruz'a ait gazete arşivlerinde katılan sanatçılarla ilgili ilgi bulamadım.Sadece haberi alıntıladığın Kürtçü sitenin ve aynı haberi kullanan 2 Kürtçü siteye ulaşabildim.
Londra konseri ile ilgili düşüncelerim seninle tamamen aynı,dikkatli olunmalı-gerçi bak bir şeyi daha söyleyeyim,yurtdışında bu tip olaylar öyle spontane gelişiyor ki hiç alakasız durumlarda PKKlılar bu tip eylemler yapabiliyorlar-ve böyle bir olay olduğunda da sanatçının hemen o mekanı terk etmesi gerekir.Orada bulunmadığımız için aktarılan bilgilerle yetinmek durumundayız.
Konserde Türk bayrağı salladı,almak istemedi falan şeklindeki haberler yanlı.
Daha önceki tarihlerde PKK konserlerine ya da Nevruz konserlerine katıldığı konusunda yukarıdaki Kürtçü siteler haricinde bilgi bulamadım,sizler(Ram kardeşim ve diğer arkadaşlar)bulursanız lütfen beni de bilgilendirin.
Hepinize sevgiler.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Ram » Pzt May 21, 2007 14:22

Çetin Taş, ne yazıkki bir anda gelişmemiş. Edip Akbayram'dan önce çıkanların görüntüleri var üstte. Kaynaklarda da, hem kimin yapacağını açık ve seçik gösteriyor, hem de kimlerin geleceğini... Bu durumda, her şeyin plânlı programlı olduğu ortaya çıkıyor. Sallanan bayraklar, açılan pankartlar ve atılan sloganlar alenidir.

Çetin Taş, ararım. Ancak biliyorsun sansür var medyada.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Veled » Pzt May 21, 2007 14:26

Ram, :D abi iki de bir araya giriyorum ama bulması çok zor bu ülkede basın ya doğanların ya da fethullah gülen isimli şahsın elinde :evil:
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x