En demokratik çözüm...

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

En demokratik çözüm...

İletigönderen kaanka68 » Pzr Nis 24, 2011 12:54

Resim

Yıllardır söylüyorum, "demokrasi" ise "demokrasi" ...

O "Kürdistan" diye böğüreni, "Ben Türk değil, Kürdüm" diye bağıranı alacak devlet karşısına, soracak;

- Sen Türk değil misin?
- Degilem!
- Nesin?
- Kürdüm!
- Nerenin vatandaşısın sen?
- Kürdistan!
- Türkiye'ye hoşgeldiniz beyefendi...
- Buyır?
- Burası Türkiye, sen de Kürdistan vatandaşısın. Öyle demiyor musun?
- Heee...
- Pasaport lütfen!
- Buyır?
- Kardeşim, burası Türkiye Cumhuriyeti. Madem ki Kürdistan var ve sen de Kürdistan vatandaşısın, Türkiye'ye girebilmen için bir Kürdistan pasaportun olması lâzım. Dahası, o pasaportun üzerinde Kürdistan'daki Türkiye konsolosluğunun vizesi olması lâzım. Anladın mı?
- Yoh!
- Be eşşoğlueşşek; yolunu bulup İsveç'e, Almanya'ya kirişi kırarken İstanbul'daki konsoloslukların önünde hiç idrak sıkıntısı çekmiyorsunuz ama?
- Buyır?
- Önden sen buyur canım, önden sen buyur... Alın bunu! SINIRDIŞI!!!

Z. Kaan Karakuş
Kullanıcı küçük betizi
kaanka68
Üye
Üye

İletiler: 90

Re: En demokratik çözüm...

İletigönderen Ram » Pzt Nis 25, 2011 0:24

Elebaşları, köşebaşları ve öteki kışkırtıcılar açığa çıkmış. Belirli yasalar çıkartılıp uygulansa, doğrusu bu türden sınırdışı uygulaması pek işlemez, çünkü buna pek gerek kalmaz. Hem Kürtçülük yapıp eşkıyayla, yabancı bir devletle veya dinci bir kümeyle ilişkisi olmayan biri olmasa gerekir.

Sıradan olanlarsa ya bu kışkırtmalara kapılarak kuru gülütü çıkarıyor ya da korkudan, baskıdan bu kışkırtıcıların yanındaymış gibi gözüküyor.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x