Kılıçdaroğlu Doğru Söylüyor ! /Ayşe MERAL

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

Kılıçdaroğlu Doğru Söylüyor ! /Ayşe MERAL

İletigönderen avrasya » Cmt Nis 30, 2011 2:19

KILIÇDAROĞLU DOĞRU SÖYLÜYOR !
Haberler
5 Nisan 2011

Kılıçdaroğlu’nu takdir ediyorum !

Bir kere Kılıçdaroğlu çok dürüst , yalanı dolanı yok . Özü de sözü de bir !
Ne söylüyorsa onu yapıyor. Adeta Doğrucu Davut !
Genel Başkanı olduğu Yeni CHP nin ne olduğunu gayet açık ve net bir şekilde anlatıyor, hatta anlatmakla kalmayıp , gözümüze sokuyor!

Amma Velakin, “Aman oylar bölünmesin” diyen bazı CHP li dostlarım , Kılıçdaroğlu’nun bunca açık ve dobralığına karşın Yeni CHP yi bir türlü anlamak istemiyor !

Onlar Yeni CHP yi anlamak istemese de ben CHP li dostlarımı anlayabiliyorum.
Sevgilinin ihanetini yadsımak, yok saymak gibi bir durumla acılarını bir süreliğine bastırmak için duyularını uyuşturup , gerçekle yüzleşmeyi ertelemiş olabilirler.

Hala son bir kez daha geleceklerini, umutlarını kendilerine değil şansa bırakarak, daha ağır şartlara sürüklendiğimizi görememiş olabilirler.

Bu durumda da gün geçtikçe ağırlaşan yükü yine hep birlikte omuzlayacağız.

Benim anlamakta zorlandığım , Ulusalcı, Yurtsever söylemlerini kürsülerde , köşe yazılarında bırakıp, söz konusu Vatan iken , “söz konusu milletvekilliği ise gerisi teferruattır” davranışını gösteren bazı şahsiyetlerin, Yeni CHP programında Milletvekili aday adayı olarak yer almalarında .

Tamamen duygusal mıdır !? Yoksa kolaycılık mı ?

İçinde bulundukları durumla , Ankara da Mustafa Kemal’i bırakıp, İstanbul’a Meclisi Mebusana koşturan Malta sürgünü Milletvekillerine benziyorlar.

KILIÇDAROĞLU YENİ CHP Yİ DAHA NASIL ANLATSIN?

Bu kadar açık konuşan ve davranan Kılıçdaroğlu Yeni CHP yi daha nasıl anlatsın?

Kılıçdaroğlu da bir türlü anlaşılamamaktan dolayı bunalmış ve patlamış olmalı ki , katıldığı TOBB Yönetim Kurulu toplantısında,

” BİZ YENİ CHP yiz” (yani anlayın artık ) demiş !

Çok uzak bir zaman değil, anımsayalım ve anlayalım artık, Kılıçdaroğlu ve Yeni CHP yi…

*Kılıçdaroğlu ; Anayasa Mahkemesinin Türbanla ilgili kararını yok sayıp,

”Türbana özgürlük” dedi . Türban özgürleşti !

Kılıçdaroğlu; Anayasa Mahkemesinin; “AKP laiklik karşıtı fiillerin odağıdır kararı” nı yok sayıp , “ Laiklik Tehlikede değil” dedi. “Türkiye Laiktir, Laik kalacak” demedi ..

Kılıçdaroğlu; Mustafa Kemal’in ;”Türkiye şeyhler müridler mensuplar ülkesi olamaz” sözünü yok sayıp, “Tarikat ve cemaatlere karşı değil, Saygılıyız” dedi

Fetulah Gülen’e , “ çalışmalarınızı saydamlaştırıp paylaşın “derken, Fetulah Gülen’i eleştiren CHP Milletvekiline kızdı.

*Kılıçdaroğlu, En özgürlükçü anayasayı yapan 27 Mayıs için, “yapanlar bugün utanıyor “dedi . TÜSİAD Anayasa taslağını TÜSİAD başkanı nezdinde tebrik etti ,

*AKP ve yandaş medyası;” Dersim soykırımı” dedi.

Kılıçdaroğlu;” Dersim dosyasını açalım heman ! ” deyip, Dersim deki isyancı aşiret reislerine , şıhlara -şeyhlere iade-i itibar verme derdine düştü.

*AKP nin “Açılımına”, senden bir adımsa benden beş adım der gibi , GENEL AF dedi!

*Kılıçdaroğlu 35. madde kalksın, bedelli askerlik, profesyonel ordu olsun dedi.

Ordu- Millet birlikteliğine , Mehmetçik gerçeğine karşı duran AKP den geri kalmayacağını gösterdi .

Libya’ya saldırma yetkisi olmayan BM ler kararını “meşrudur “dedi .

Yeni CHP ile Mehmetçiği Vatan savunmasına değil , ABD çıkarları için Haçlı seferiyle Libya’ya ölmeye gönderen AKP tezkeresine kabul dedi.!

*Seçim öncesi bir yandan ABD’ye CHP heyeti gönderirken, diğer yandan ABD’ye verdiği açık mesajla “AKP’nin Türkiye’de Amerikan düşmanlığını kışkırttığını, ABD-Türkiye ilişkilerini bozduğunu” , “ Yeni CHP” ile ABD nin Türkiye ile daha iyi ilişki kuracağını”, “ABD nin Füze kalkanı projesini doğru bulduğunu “ , “Türkiye ye tehdidin komşularından” geldiğini söyledi..

Açıkça Yeni CHP nin, gelmiş geçmiş en Amerikancı hükümet olan AKP den , daha Amerikancı olacağının teminatını verdi

*Sadaka niyetine kimi ekmek verir, kimi para!

Milleti Dilenci yerine yerine koyan AKP erzak verdi , kömür verdi.

Kılıçdaroğlu ise İş değil , “para vereceğim” dedi !

Halkımız emeği ile ,onuru ile üretip kazanacaktır demedi.

*Kılıçdaroğlu ,Hükümetin özelleştirmedeki durgunluğunu eleştirdi!

AKP nin özelleştirdiği , satıp peşkeş çektiği ancak Danıştay dan dönen KİT ler için , Danıştay kararlarını, yani yasaları uygulayacağız , Kamunun, Milletin malını yağmalayanlardan geri alacağız demedi.

Kılıçdaroğlu ;” BİZ YENİ CHP yiz” demekle kalmadı , ”rahmetli Turgut Özal devlet adamıydı, başarılıydı” deyip, Özal’ın icraatlarını da övdü !

Tayip Erdoğan , Menderes ve Özal misyonunun izinden gittiğini söyleyip duruyor .

Kılıçdaroğlu da Özalcı çıktı !

Daha ne desin, nasıl anlatsın , Kılıçdaroğlu Yeni_CHP yi ?

Türkiyeyi bölüp parçalamak, komşuları ile vuruşturup yok etmek için AKP’nin oyları Amerika’ya yetmiyor, Amerika CHP nin oylarını da istiyor !

“Amanın ! Amerikanın oyları bölünmesin” mi diyeceğiz?

İktidar da Amerikanın , Muhalefet de Amerika’nın mı olacak ?

EMPERYALİST AMERİKANIN PLANI NASIL BOZULUR?

Tabi ki, Cumhuriyet için Güçbirliği Bağımsız Adayları güçlü bir şekilde Meclise girip , grup kurunca .

Haydi emperyalizmin oyununu bozmaya.

AKP-CHP-MHP ve BDP dışında 5. bir gücü, yani Cumhuriyet için Güçbirliği grubunu Meclise sokmaya.
Ancak 5. bir grup girdiğinde AKP nin Meclisteki sayısal çoğunluğu düşüyor(%50-60 oy alsa dahi . bu da seçim sistemimizin matematiksel bir gerçeği) ve AKP tek başına iktidar olamaz hale geliyor..
CHP yi AKP lileşmekten kurtaracak, Mecliste CHP nin , AKP ye payanda olmasını da engelleyecek formül budur.

Cumhuriyet için Güçbirliği Bağımsız adaylarına baraj yok.

Oyların çöpe gitmesi yok.

Oy kullanmayan %20-25 Umutsuz ve kararsızları oy kullanmak için ayağa kaldıracak olan formül de budur.

Haydi, ABD emperyalizmi için değil , Cumhuriyetimiz için Güçlerimizi birleştirmeye …
Hep birlikte, imece ile..

Ayşe Meral
İLK KURŞUN
http://www.ilk-kursun.com/2011/04/kilic ... -soyluyor/
Kullanıcı küçük betizi
avrasya
Üye
Üye

İletiler: 279

Re: Kılıçdaroğlu Doğru Söylüyor ! /Ayşe MERAL

İletigönderen 77aer77 » Cum May 20, 2011 14:55

ben eski bir chpliyim chp nin şimdiki hal ve tavırlarından ve özellikle kılıçdaroğlu isminden çok rahatsızım.
söylediklerinize tamamen katılıyorum... ve yazının sonuna ek yapmak istiyorum meclise grecek 5. güç hakkında
o partide bence hak ve eşitlik partisi olmalı...
Kullanıcı küçük betizi
77aer77
Üye
Üye

İletiler: 5

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x