Zaman: Pzt Tem 01, 2024 11:40

News News of Feza TİRYAKİ

Site map of Feza TİRYAKİ » Dizin : Feza TİRYAKİ

TÜRKÇENİN ÇIĞLIĞI

TÜRKÇENİN ÇIĞLIĞI

Eskiden insanın canı kalbine bağlı sanılırdı. Kalp durunca ölünür sanılırdı.

Son yıllarda bu düşünce değişti. Şimdi beyin ölünce insan ölüyor. Kalbi makinalarla çalıştırabiliyorlar. Kalbe pil takılabiliyor. Kalp nakli yapılmadan insan kalbinin benzeri bir aracı bir aletin içine koyup kalp yerine insanın yanında bile taşıtıyorlar.

Artık ölenin kalbi durmuyor, beyni ölüyor. Kalbi duranın kalbi yeniden çalıştırılabiliyor. Ama aradan belli bir süre geçmişse beyin hücreleri geri dönüşü mümkün olmayacak şekilde ölmeye başlıyor.

Bir milletin beyni ...
Read more : TÜRKÇENİN ÇIĞLIĞI | Görüntüleme : 1067 | Yanıtlar : 0

İşte Bayülgen’in Şehit İsyanı: “Yani, şimdi bu komikler ne yapacak ağbi?”

İşte Bayülgen’in Şehit İsyanı:

“Yani, şimdi bu komikler ne yapacak ağbi?”

“İşte Bayülgen’in şehit isyanı” başlığıyla bir sesli gürüntü saatlerdir bir gazetenin başlığında(Hürriyet), en üst köşede duruyor. Bu gece sabaha kadar da duracak gibi. İşin ilginç yanı bu haber tam ben bu satırları yazmaya başlarken 81 bin 645 kez izlenmişti (iki üç saat önce) En çok izlenen haberdi. Şehit haberlerinin kendisi bile birkaç bin kez izlenmemiş, okunmamış…Konuşmayı sesli görüntüyü dinleyerek tam yazıya geçirdim, bir ...

Sanki Hiçbir Şey Olmamış!

Sanki Hiçbir Şey Olmamış!

Dün akşama kadar haber dinlemedim, gazete okumadım, televizyon açmadım.

On üç vatan evlâdının şehid oluşundan bu yüzden hemen haberim olmadı.

Gazete okusaydım, haber dinleseydim bile zaten haberim olmayacaktı.

Kim kime dum duma derler ya, durumumuz aynen böyle.

]Bu vatana kıydılar!

Geçen hafta Türkiye’yi sırtından vurdular, şimdi kalbinden! İki sivil askerimizi arkadan sokakta vurdular. Bundan önce mayınla parçaladılar iki askerimizi. Sonra bir askerimizi daha şehid ettiler, üç askerimiz yaralandı. Mayınla bir ...
Read more : Sanki Hiçbir Şey Olmamış! | Görüntüleme : 898 | Yanıtlar : 1

Hey Co! Seni Hangi İsminle Çağırayım?

Hey Co! Seni Hangi İsminle Çağırayım?

Adı İngilizce bir televizyon kanalı var. Yayınlarını, alt yazısı Türkçe olarak, İngilizce yapan. Haftanın her günü “Kelime Oyunu” adlı bir yarışma izlencesi veriyordu.

Beş kişi birbiriyle yarışıyor. Çoğunlukla da gençler.

Yayın canlı. Sohbetler anında yapılırken yayınlanıyor. Yani isterseniz topluma bir duyuru yapabilirsiniz. Bir iki cümleyle de olsa şehitlerimizden söz edebilirsiniz veya toplumdaki yaralara, bozulmalara dikkat çekebilirsiniz…

Ama Allah siz inandırsın bir seneyi aşkın süredir izlediğim bu yayında bir ...
Read more : Hey Co! Seni Hangi İsminle Çağırayım? | Görüntüleme : 1502 | Yanıtlar : 1

Kendi Yurdunda Yabancı Olmak veya Sıkıysa At Taşı

Kendi Yurdunda Yabancı Olmak veya Sıkıysa At Taşı

Siz hiç gurbet elde yaşadınız mı? Bırakın yabancı bir ülkede yaşamayı, kendi memleketinizden uzağa, çalışmak için gurbete gittiniz mi?

Siz hiç vatandan uzak olma nedir bilir misiniz? El memleketinde ikinci sınıf insan olma. El memleketinin diliyle konuşma, onların kilise çanlarının sesi altında Pazar gününü geçirme…

Seni bir böcek gibi inceleyen, küçümseyen bakışların karşısında şurada olacağıma ölseydim daha iyi dediniz mi hiç? Renginiz, saçınız, gözünüz başka diye ...
Read more : Kendi Yurdunda Yabancı Olmak veya Sıkıysa At Taşı | Görüntüleme : 1646 | Yanıtlar : 1

SOKAKTA İKİ ŞEHİT (Şehidimin Destanı)

SOKAKTA İKİ ŞEHİT
(Şehidimin Destanı)

Resim

Ben Murat Özkazanoğlu, Adana’nın Kozan ilçesindenim.
Türkeli Mahallesi’nde baba evim.
Yirmi beş yaşındaydım, dün sırtımdan vurulup düştüğümde.
Yanımdaki asker arkadaşım, Uzman çavuş Yahya Karakaya:
Kayseri Pınarbaşı, Büyükgürleyen köyünden.

Dağ Komando Tugay Komutanlığı’nda görevliydik ikimiz.
Ben Piyade Uzman Çavuş Murat, arkadaşım uzman Çavuş Yahya…

Askerliğimizi yaptıktan sonra evimize dönmemiş, askerliği meslek seçmiştik.
Komandoyduk, gençtik, memleket sevdalısıydık, askerdik…
Komutanlarımız, kalın gitmeyin, demişlerdi bize.
Kalın, Türk Milleti’nin sizin gibi bilgili, deneyimli askere ...
Read more : SOKAKTA İKİ ŞEHİT (Şehidimin Destanı) | Görüntüleme : 4560 | Yanıtlar : 1

Paçalardan Pislik Akıyor!

Paçalardan Pislik Akıyor!

Cır cır olmuş biri gibiyiz. Paçasından pislik akan…Pisliğini tutamayan…
Dört beş gündür olanları yalnızca izliyorum. Bakıyorum, dinliyorum…

Tuz kokmuş…Utanması kalmamış soytarılar ekranlarda…

Hain kalemler gazete başlıklarında, yazılarında…

Şeytanın elleri devletin televizyonunda, radyosunda, basınında, yayınında…

En son demin gazetede, CHP Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, terörün siyasi kanadı, PKK destekleyicisi, savunucusu olan, PKK başına doğal liderimiz diyen o malûm partiye verdiği desteği okuyorum. Uzattığı eli görüyorum.

Atina’da bunlar o meşhur “Sosyalist Enternasyonel” toplantısına katılmışlar. ...
Read more : Paçalardan Pislik Akıyor! | Görüntüleme : 2808 | Yanıtlar : 2

Aynaya Bak ve Yüzüne Tükür!

AYNAYA BAK ve YÜZÜNE TÜKÜR!

Hep beraber akrebe mi dönüştük biz, kendimizi sokuyoruz?

Şeytan mı olduk, halimize kıs kıs gülüyoruz?

Ruhlarımızı mı sattık? Paraya güce teslim mi olduk cümbür cemaat?

Öldük de cehennemde miyiz? Kimsenin kimseyi tanımadığı, herkesin birbirini aradığı ama bulamadığı kıyamet gününü mü yaşıyoruz?

Zabanilere hizmet mi ediyor Cumuhuriyetin bütün yetiştirdikleri, emek verdikleri, okuyup adam ettikleri?

Nasıl aynaya bakıyorsunuz efendiler? Hanımlar?

Geçin ayna karşısına. Gözlerinizin içine bir bakın! Ta içine! Utanç var mı ...
Read more : Aynaya Bak ve Yüzüne Tükür! | Görüntüleme : 1692 | Yanıtlar : 1

Arslan Bulut: Cumhuriyet Rejimi (Kemalist Rejim) Tasviye Ediliyor

Arslan Bulut: Cumhuriyet Rejimi (Kemalist Rejim) Tasviye Ediliyor

Hafta sonunda Ulusal Kanal’da Yeniçağ Gazetesi yazarı Arslan Bulut ve Vatan Gazetesi yazarı Can Ataklı gündemi değerlendirdiler.

Bu iki gazetecimizin konuşmalarından önemli bölümler:

Can Ataklı
(Can Ataklı önce tutuklu vekiller üzerine konuştu. Sonra Suriye olaylarını değerlendirdi.)

Engin Alan’ın tahliyesinde psikolojik şey var. Engin Alan çıkamaz! Mecliste karşısında olunca başbakan rahatsız olur.
Silivridekiler için hukukiye benzer bir siyasi karar verildi.
Hatip Dicle’de durum başka. Seçimden üç ...
Read more : Arslan Bulut: Cumhuriyet Rejimi (Kemalist Rejim) Tasviye Ediliyor | Görüntüleme : 652 | Yanıtlar : 0

Yerinden Yurdundan Olmak, İyilik Yapıp Kötülük Bulmak ve Kölelik Üzerine

Yerinden Yurdundan Olmak, İyilik Yapıp Kötülük Bulmak ve Kölelik Üzerine
(Pazar Öyküleri)

Bu Pazar, şöyle bir gazete başlıklarına bakayım dedim, bakamadım, içim götürmedi bu basınımızın ihanetlerini okumayı, bizi aptal yerine koymalarını…

Hele bir tanesi haberlerin, evlere şenlik:

Parmağını göze uzatan siyahî bir devlet başkanının resmini koymuşlar. Dünyayı elinde tutanın. Altına da yazmışlar:

“Liderliği kaptırdı!”

Haberin devamı şöyle:

Suriye konusunda Başkan Obama’nın suskunluğuna dikkat çeken Washington Post Gazetesi, ABD’nin bu alandaki liderliğini Türkiye’ye Başbakan Erdoğan’a kaptırdığını ...
Read more : Yerinden Yurdundan Olmak, İyilik Yapıp Kötülük Bulmak ve Kölelik Üzerine | Görüntüleme : 951 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 148031 ileti • Toplam 45616 başlık • Toplam 24848 üye

x