Zaman: Pzt Eyl 16, 2024 21:06

News News of Tartışma ve Fikir Meydanı

Site map of Tartışma ve Fikir Meydanı » Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

Dİnle Tayyİp!

Dİnle Tayyİp!

SİYASİ İSLAM, ABD’NİN “YEŞİL KUŞAK PROJESİ”NİN ESERİDİR

İkinci kalite bir topçu ve dolmuş şoförüydün. Molla Necmeddin’in Ortaçağcı partilerinden biriyle tanıştın. Sen de İmam okulunu bitirdiğin için aynı görüşlere sahiptin. İyi bilirsin, o okullarda okuyanların onda dokuzu bu görüşleri benimser. Zaten ABD, o okulları, o işlevi yüzünden kurdurdu ve pıtrak gibi tüm Türkiye’de yaygınlaştırdı.
Büyük Devrimci Usta’nın dediği gibi; Emperyalistler bir geri mazlum ülkeye girince, oradaki en gerici sınıf ve zümrelerle ittifaka girer.
Bundan ...
Read more : Dİnle Tayyİp! | Görüntüleme : 2059 | Yanıtlar : 2

Ali Çetinkaya ve İlk Kurşun / Ayşe MERAL

Ali Çetinkaya ve İlk Kurşun
Haberler
24 Mayıs 2011

Türkiye Cumhuriyetimizin Başbakanlık koltuğunda oturan Tayip Erdoğan, Kurtuluş savaşımıza ve kurtuluş savaşımızın kahramanlarına açıktan savaş açtı !

18 Mayıs 2011 tarihinde Çorum’dan halka şöyle seslenen Erdoğan;;”Ali Çetinkaya. Bu ismi tanıyormusunuz. Şimdi lakabıyla söylüyorum kel Ali. Cellat Ali. Şimdi bu ismi tanıyormusunuz.? Ben size kim olduğunu söylüyorum. Bu Ali Çetinkaya, merhum Çorumlu, İskilipli Atıf hocamızın idamına karar veren hakimdir”

Tayip Erdoğan’ın “kel Ali, cellat Ali “dediği Ali ...
Read more : Ali Çetinkaya ve İlk Kurşun / Ayşe MERAL | Görüntüleme : 2535 | Yanıtlar : 0

Kim , Kim’i Kandırıyor ? / Ayşe MERAL

Kim , Kim’i Kandırıyor ?
Haberler
4 Mayıs 2011

Kadıköy CHP ilçe binasının olduğu sokaktan geçiyorum, tam sokağı döndüğüm sırada , “Gün doğdu hep uyandık siperlere dayandık, bağımsızlık uğruna da al kanlara boyandık “ !
“CHP” diyor, genç !

Ne güzel CHP li gençler , bağımsızlık marşını söylüyor, bağımsızlığı haykırıyor.

Bağımsızlık marşı söylüyorsunuz , ama Kılıçdaroğlu tam tersini söylüyor. ABD diyor, AB diyor, Atatürk demiyor , bağımsızlık demiyor diyorum.

Genç, bir sır verir gibi yavaş ...
Read more : Kim , Kim’i Kandırıyor ? / Ayşe MERAL | Görüntüleme : 1250 | Yanıtlar : 0

Sizi Gidi Hazineden Geçinmeciler Sizi ! / Ayşe MERAL

SİZİ GİDİ HAZİNEDEN GEÇİNMECİLER SİZİ !
Haberler
1 Mayıs 2011

Bildiğiniz gibi Mecliste temsil yetkisi olan Siyasi partiler her yıl hazineden para alır .
Para, Merkezi Yönetim Bütçesinin yürürlüğe girdiği 1 Ocak’ı takip eden 10 gün içinde verilir.

Yine, Siyasi Partiler Kanunu’na göre, genel seçim yıllarında partilere yapılan devlet yardımı, partilerin bütçeye göre hak ettikleri tutarın 3 katı olarak ödenir ve Yüksek Seçim Kurulunun seçim tarihini açıklamasından sonraki 10 gün içinde paralar hesaplara yatırılır.
Partilerin ...
Read more : Sizi Gidi Hazineden Geçinmeciler Sizi ! / Ayşe MERAL | Görüntüleme : 1048 | Yanıtlar : 1

Kılıçdaroğlu Doğru Söylüyor ! /Ayşe MERAL

KILIÇDAROĞLU DOĞRU SÖYLÜYOR !
Haberler
5 Nisan 2011

Kılıçdaroğlu’nu takdir ediyorum !

Bir kere Kılıçdaroğlu çok dürüst , yalanı dolanı yok . Özü de sözü de bir !
Ne söylüyorsa onu yapıyor. Adeta Doğrucu Davut !
Genel Başkanı olduğu Yeni CHP nin ne olduğunu gayet açık ve net bir şekilde anlatıyor, hatta anlatmakla kalmayıp , gözümüze sokuyor!

Amma Velakin, “Aman oylar bölünmesin” diyen bazı CHP li dostlarım , Kılıçdaroğlu’nun bunca açık ve dobralığına karşın Yeni ...
Read more : Kılıçdaroğlu Doğru Söylüyor ! /Ayşe MERAL | Görüntüleme : 1218 | Yanıtlar : 1

Kendi Vekilini, Kendin Seç! / Ayşe MERAL

KENDİ VEKİLİNİ, KENDİN SEÇ !
Haberler
28 Nisan 2011

Parti Başkanlarının Vekillerini değil,

Kendi Vekilimizi , Kendimiz Seçeceğiz.

Millet bölünüyor kardeşim, diyorum.

Aman Oylar bölünmesin , diyor !

Vatan bölünüyor kardeşim, diyorum .

Amanın , Oylar bölünmesin, diyor !

Her şey Oy için ! Yeter ki oylar bölünmesin !

Millet bölünmüş ,Vatan bölünmüş ne gam, aymaza , vurdumduymaza !

“Oylar bölünmesin” diye , Oy lar hep ABD-AB de birleştirildi !

Aynı tas aynı hamam, ...
Read more : Kendi Vekilini, Kendin Seç! / Ayşe MERAL | Görüntüleme : 1211 | Yanıtlar : 0

En Çılgın Proje!

...

Resim

07.08.2003
Condoleezza Rice: "BOP ile Türkiye dahil 22 ülkenin sınırları değişecek"
(Washington Post)

Resim

04.03.2006
Recep Tayyip Erdoğan: "BOP'un Eşbaşkanlarından biriyiz"
(İstanbul Bayrampaşa AKP İlçe Kongresi)
Ve dahası için; bkz.
http://www.youtube.com/watch?v=lUvv6YOhCeE

Uyan ey millet!
Asıl "Çılgın Proje" yıllardır bağıra bağıra geliyor...

Seydifakıllı köyünde kadınlar,
su çeker gayya kuyusundan
Uyan Anadolum,
UYAN ÖLÜM UYKUSUNDAN!

(Nazım Hikmet Ran)
Read more : En Çılgın Proje! | Görüntüleme : 2568 | Yanıtlar : 4

Çılgın (!) İntihal !!!

...

Milliyet Gazetesi, 18 Ocak 1994, sayfa 11...

Tarihe dikkat, tam 17 sene öncesi..!

Resim
Read more : Çılgın (!) İntihal !!! | Görüntüleme : 1442 | Yanıtlar : 1

Tarihin Çöplüğüne Değil, Tarihe Yaz! / Ayşe MERAL

TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE DEĞİL , TARİHE YAZ !
Haberler
10 Nisan 2011

Hep, aman oylarımız boşa , ota, çöpe gitmesin, bu barajı aşar, bu aşmaz diye sadece oylarımızı değil , ömrümüzü verdik.

Onlar barajı aştı gitti..

Biz vatandaş olarak arkalarından baka kaldık !

Biz yerli yerine veremediğimiz , sözde kıyamadığımız oyları aslında nasıl çöpe attık , bilmem farkında mıyız?
Sadece oylarımız mı çöpe gitti?

Kerhen veya gönülden oylarımızı verdiklerimiz, dün muktedir sandığımız bugün adı sanı duyulmaz ...
Read more : Tarihin Çöplüğüne Değil, Tarihe Yaz! / Ayşe MERAL | Görüntüleme : 1143 | Yanıtlar : 0

Çalışanın, Üretenin Suçu Ne? / Ayse MERAL

ÇALIŞANIN , ÜRETENİN SUÇU NE ?
Haberler
19 Nisan 2011

AKP erzak , kömür veriyor, yeşil kart veriyor . İş vermiyor , istihdam yaratmıyor, ürettirmiyor.

Yeni CHP ile Kılıçdaroğlu , “Aile sigortası “adı ile asgari ücret tutarında para vereceğim diyor. İş vereceğim , istihdam yaratacağım, üretimi geliştirip destekleyeceğim demiyor . Oy istiyor !
Bahçeli de bu koroya katılıp işten değil, asgari ücretin yarısını vermekten bahsediyor! Oy istiyor!

Ee ! Çalışanın , üretenin, emeklinin , Senin ...
Read more : Çalışanın, Üretenin Suçu Ne? / Ayse MERAL | Görüntüleme : 1166 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 148102 ileti • Toplam 45684 başlık • Toplam 24871 üye

x