Zaman: Pzt Eyl 16, 2024 21:11

News News of Tartışma ve Fikir Meydanı

Site map of Tartışma ve Fikir Meydanı » Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

HAYDİ İŞ BAŞINA !

HAYDİ İŞ BAŞINA

İş yine başa düştü
Benim başıma, Senin başına , Hepimizin başına .
Bugüne kadar şikayet ettik de ne oldu?.
Arsızı gönderdik, yüzsüzü geldi , beterin beteri geldi.
Bu yüzden iş yine sana bana geldi dayandı.

Kübünü dolduran gitti .dolduran gitti.
Tarlan, çiftin çubuğun ekinin bitti
İneğin yitti, Öküzün öldü, dükkanın , ocağın battı !
Sütün beş para etmez oldu.
Senin benim cebim boşaldı, devletin kasası boşaldı.
Mendil kadar çıkını yokken ,
İsviçre ...
Read more : HAYDİ İŞ BAŞINA ! | Görüntüleme : 887 | Yanıtlar : 1

OY’unu VER !

OY’unu VER !
Haberler
9 Nisan 2011

Oy’unu istiyor senden kardeşim, Amerika Oy’unu !

Evladını Amerikanın çıkarları için, Yunanlı Stavridis komutasında Libya ya ,
ve dahi İran , Afganistan , Suriye hatta Yemen çöllerinde ölmeye göndermek için
el birliği ile Meclisten tezkere çıkaranlar, Evladını istiyorlar senden …
Sen kendi yurdunda köle , kör karanlıklarda tutsak,

Komutanların bir kurşun attırılmadan tutsak , Generalinden Teğmenine…

Mehmet Ali‘lerin tutsak..

Mehmedin kahpe pusularda…

İşte yine Oy’ unu istiyorlar senden ...
Read more : OY’unu VER ! | Görüntüleme : 882 | Yanıtlar : 3

Barajlı D'hont Sistemi ve Neden Cumhuriyet Güçbirliği !

Barajlı D'hont Sistemi ve Neden Cumhuriyet Güçbirliği !

Bağımsız adaylara baraj yok!
Yeterli miktarda oy alan Bağımsız aday milletvekili olur.
Türkiyede seçim sistemi Barajlı d’hount sistemidir.
Partilere baraj vardır. Barajı geçenin dahi pek çok oyu çöpe gider.
Yeterli sayıyı tutturan Bağımsız adayların ise tek bir oyu bile çöpe, boşa gitmiyor.
Nasıl mı ?
Balıkesir Örneği ile size açıklamak istiyorum .

Türkiye de uygulanan barajlı D’hont Sistemine göre barajı geçen Partilerin aldıkları oylar , önce 1 ...
Read more : Barajlı D'hont Sistemi ve Neden Cumhuriyet Güçbirliği ! | Görüntüleme : 2889 | Yanıtlar : 5

En demokratik çözüm...

Resim

Yıllardır söylüyorum, "demokrasi" ise "demokrasi" ...

O "Kürdistan" diye böğüreni, "Ben Türk değil, Kürdüm" diye bağıranı alacak devlet karşısına, soracak;

- Sen Türk değil misin?
- Degilem!
- Nesin?
- Kürdüm!
- Nerenin vatandaşısın sen?
- Kürdistan!
- Türkiye'ye hoşgeldiniz beyefendi...
- Buyır?
- Burası Türkiye, sen de Kürdistan vatandaşısın. Öyle demiyor musun?
- Heee...
- Pasaport lütfen!
- Buyır?
- Kardeşim, burası Türkiye Cumhuriyeti. Madem ki Kürdistan var ve sen de Kürdistan vatandaşısın, ...
Read more : En demokratik çözüm... | Görüntüleme : 781 | Yanıtlar : 1

SAVUNMA İHALESİNDE YOLSUZLUK / NBC - CBRN - KBRN KORUYUCU ELBİSE İHALESİ

SAVUNMA İHALESİNDE YOLSUZLUK
NBC - CBRN - KBRN KORUYUCU ELBİSE İHALESİ

Bu basit bir ihale değildir, yaşananlar ise herkesi ilgilendirir.
Hepinizi, hepimizi ilgilendirir.
Burada ülkenin gerek savunma alanında gerekse sağlık, teknoloji ve çevre alanında temel bir üretim malzemesinin üretimi engellenmektedir.

Kronolojik NBC ihalesi süreci

• 1997 Milli savunma bakanlığı Tubitak'a Aktif karbon ve NBC elbise üretimi için proje veriyor.
  • 20 temmuz 2005 TÇD(Teklife Çagrı Dosyası) yayınlandı
  • 23 eylül 2005 NBC KORUYUCU ELBİSE TAKIMI PROJESİ İÇİN ...
Read more : SAVUNMA İHALESİNDE YOLSUZLUK / NBC - CBRN - KBRN KORUYUCU ELBİSE İHALESİ | Görüntüleme : 1804 | Yanıtlar : 0

Tek Vatan Türkiye Projesi

Sizin Makaleleriniz kısmına yazdığım makale ile GÜNCEL MEYDAN ailesi içinde fikri bir tartışma başlatmak amacındaydım. Fakat SİZİN MAKALELERİNİZ kısmında ki makalelerin son bir kaç gündür(benim makalem değil, tüm diğer makaleleri de kastediyorum)okunmadığını gördüğüm için çok daha fazla ziyaret edildiğini bildiğim GENEL GÜNCEL KONULAR kısmında bu tartışmayı başlatmak istiyorum.

Konuya gelince...

Eski TBMM Başkanı ve eski DP genel başkanı Hüsamettin Cindoruk çok uzun zamandır TEK VATAN TÜRKİYE adı ile andığı bir çalışma yapmaktaydı. Bu çalışmanın amacı ...
Read more : Tek Vatan Türkiye Projesi | Görüntüleme : 2093 | Yanıtlar : 24

Sap ile samanı karıştırmayalım, dikkatli olalım

Dün ve bugün bazı gazetelerden, internet sitelerinden ve televizyon kanallarından okumuşsunuzdur, takip etmişsinizdir, izlemişsinizdir.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en karanlık ve en aşağılık dönemini yaşıyoruz.
Adına Ergenekon ismi verilen davada 3.5 yıldır tutuklu olup da halen savunmasını tamamlamamış insanlar var.
Hepimizin bildiği gibi daha davanın ilg günlerinden beri SAP ve SAMAN birbirine karıştırılmaya çalışılmış, bununla da amaçlanan (bana göre) tabi ki sıradan vatandaşın vicdanında, "Yahu bu adamın adı zaten filanca olayda da hep geçiyordu, üstelik de ...
Read more : Sap ile samanı karıştırmayalım, dikkatli olalım | Görüntüleme : 1099 | Yanıtlar : 3

Tayyip uluslararası operasyonlarda görev almaya mı hazırlanıyor?

Türkiye, Libya'ya müdahale edecek. Erdoğan'dan orduya 'hazır olun' talimatı

Resim

Türkiye, Libya’dan normal yollarla tahliye edemediği vatandaşlarını, can güvenliklerinin tehlikeye düşmesi halinde askeri bir operasyon ile kurtaracak. Erdoğan’ın Genelkurmay’a bu yönde yazılı direktif verdiği öğrenildi.

Libya’daki kaos ortamının devam etmesi Ankara’yı endişelendiriyor. Krizin derinleşmesi üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da MGK toplantısından önce bir Libya zirvesi yaptı. Başbakanlık Resmi Konutu’nda yapılan ve yaklaşık bir saat süren toplantıya; Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Dışişleri Bakanı Ahmet ...
Read more : Tayyip uluslararası operasyonlarda görev almaya mı hazırlanıyor? | Görüntüleme : 2101 | Yanıtlar : 4

Fuat UĞUR'a Büyük Tepki

Merhaba arkadaşlar.

Oda Tv haber sitesinin polis tarafından basılması ve çalışanlarının gözaltıa alınması medya dünyasında bomba etksi yarattı. Bir çok gazeteci ve basın meslek örgütü, yaptıkları kları açıklamalarla baskını 'basın özgürlüğüne yönelik bir girişim" olarak nitelendirdi.
Resim

Ancak öte yandan, medyda uzun süredir 'yandaş' olarak adlandırılan bazı isimler, Oda TV haber sitesine yapılan polis baskınını ve 4 gazetecinni gözaltına alınmasını büyük bri sevinçle ve coşkuyla karşıladı.

"İĞRENÇ YAYINLAR YAPILIYORDU, BENCE ÇOKTAN BASILMALIYDI"

Oda Tv'ye yapılan ...
Read more : Fuat UĞUR'a Büyük Tepki | Görüntüleme : 3584 | Yanıtlar : 3

TGB Emrullah'ı Kekledi! Soru: Peki 163 Subayı Rehin Alanları Kim Kekledi?

Salık, TGB - , Taraflı Keklik, 12 Şubat 2011, ◤TGB'nin Keklik Avı

TGB'den:

TGB olarak Taraf gazetesi ve onun yazarı Emre (Emrullah) Uslu'nun foyasını meydana çıkartıyoruz.

Emre Uslu'ya bir test yaptık. Bir arkadaşımızı TGB ve Süheyl Batum'la ilgili "itirafçı" olarak Emre Uslu'yla iletişime geçirdik. Arkadaşımızın verdiği tüm yalan bilgileri Emre Uslu 12 Şubat 2011 tarihli köşesinde olduğu gibi yazdı. Tüm bu süreci e-posta yazışmalarından, telefon kayıtlarına, twitter atışmalarına kadar tüm belgeleriyle basına dağıtacağız. Emre ...
Read more : TGB Emrullah'ı Kekledi! Soru: Peki 163 Subayı Rehin Alanları Kim Kekledi? | Görüntüleme : 1760 | Yanıtlar : 9

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 148102 ileti • Toplam 45684 başlık • Toplam 24871 üye

x