Zaman: Cum Eyl 20, 2024 2:52

News News of Tartışma ve Fikir Meydanı

Site map of Tartışma ve Fikir Meydanı » Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

LOZAN’DAN MUSUL’A

LOZAN’DAN MUSUL’A
Fetö’yle yatıp Fetö’yle kalkıyoruz.
15 Temmuz’dan buyana neredeyse 3 ay geçti, üç arpa boyu yol aldığımız söylenemez.
3 yılda biter mi diye soracak olsak, koramiralimiz açıkladı; 30 yıl bile sürebilir.
Rakamlarla oynamayı sevmem; ama yine de bir televizyon yorumcusunun verdiği yanlış rakamı düzeltmek isterim.
Geçen gün bir Fetö güzellemesinde, konuşmacı Fetö’nün 1998 yılında tam hedefe ulaşmak için 25 yılımız var dediğini söyledi.
Topladım çıkardım 2023 rakamına ulaştım.
Pekiyi 2023 kiminin hedefiydi ?
III. ...
Read more : LOZAN’DAN MUSUL’A | Görüntüleme : 1634 | Yanıtlar : 1

Liberaller ve Neosolcular / Gökhan CEBECİ

Onları yakından tanıyoruz. Televizyon ekranlarında, gazete köşelerinde karşımıza çıkıyorlar. Yıllardır varlar. Her daim güçlünün yanında yer alıyor, iktidarların kanatları altında, atıp tutuyorlar.

Her zaman söyleyecekleri sözleri var. Tarih, ekonomi, siyaset, terör hiç farketmez… Her ekranda her gazete sayfasında onlar var. Bütün konularda bilirkişi (!) olmuş, algı operasyonu görevlerini yerine getiriyorlar.

Gel konuş dendiğinde, ‘Hangi konuda?’ diye sormuyorlar bile. İsimleri, konuşmanın içeriğinden bağımsız bir değer olarak sunuluyor. (1)

Yaptıkları analizler birkaç yıl hatta birkaç ay sonra ...
Read more : Liberaller ve Neosolcular / Gökhan CEBECİ | Görüntüleme : 950 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 148105 ileti • Toplam 45687 başlık • Toplam 24871 üye

x