Zaman: Prş Eyl 19, 2024 2:56

News News of Tartışma ve Fikir Meydanı

Site map of Tartışma ve Fikir Meydanı » Dizin : Tartışma ve Fikir Meydanı

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

Osman Pamukoğlu Bize Emanet !

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu’nun Kasımpaşalı eli maşalı Başbakan Erdoğan’a Basın Bildirisi ile verdiği Tarihi nitelikte demeç, 10 senelik AKP iktidarını titretti resmen, İktidarını borçlu olduğu Mecliste bulunan bal-kaymak muhalefetten, daha hür ve sesi gür bir muhalefet karşısına çıkınca eli ayağına dolaştı BOP Eş başkanının. Ama Korkunun ecele faydası yoktur YIKILACAKSINIZ.
Şimdi soruyorum Başbakan ! Sen Osman Pamukoğlu’nu bu düzenin adamımı sandın ?
Sen Osman Pamukoğlu’nu Bal-Kaymak yenilir yutulur cinsten Muhalefet mi sandın ?
Osman ...
Read more : Osman Pamukoğlu Bize Emanet ! | Görüntüleme : 1322 | Yanıtlar : 0

Ulusalcı yapılar ne kadar güvenilir?

Öncelikle merhaba. Ben uzun süredir Türkiyedeki gelişmeleri izleyen birisiyim. Duyduğum tedirginlik yüzünden bir facebook sayfası açıp neler yaparız diye düşünmeye başladım. Yaklaşık 1 yıldır sayfamdan çeşitli konulara değindim. Bu süre zarfında iki tane sivil toplum örgütüyle tanıştım. Bunlardan bir tanesi TGB diğeri ise SKD idi. TGBye uzun süredir sempatim vardı taa ki haklarında duyduğum şeylere kadar. Bir arkadaşım şubelerin başında Türkler değil kürtler var dedi, başka bir arkadaşım Kürtsüz Cumhuriyet olmaz gibi söylemlerinin olduğunu söyledi. ...
Read more : Ulusalcı yapılar ne kadar güvenilir? | Görüntüleme : 1059 | Yanıtlar : 1

Belgesiz "Sav"cı ve Sorgulayanlar

Nurullah Aydın bir yazısında, Lozan Antlaşması'nın imzalanmasından iki gün önce bir başka anlaşma yapıldığını ve bu anlaşma ile Türkiye Cumhuriyeti'nin "İngiliz Milletler Topluluğu"nun gizli bir üyesi olduğunu savlamaktadır. Savına geçerli bir belge veya kaynak göstermeyen Nurullah Aydın'dan kaynak istenmiş, Nurullah Aydın ise başka bir yazısında bu isteğe göndermede bulunarak şöyle bir karşılık vermiştir: "Dincilerin hedef alması yetmiyormuş gibi bir de kendilerine ulusalcı Atatürkçü diyen bazı şarlatan maskeli gizli Amerikan, Fransız İngiliz ajanları ise duyarlı aydınları ...
Read more : Belgesiz "Sav"cı ve Sorgulayanlar | Görüntüleme : 12831 | Yanıtlar : 1

89 yıl sonra Lozan / Nevzat ZEYREK

Emperyalizm Diz Çöktüğü Yer Lozan !
Yıl 24 Temmuz 1923 İsviçre-Lozan.

T.b.m.m hükümeti emperyalistlerin dizlerini Çanakkale topraklarında yere çöktürdükten sonra diplomatik yollarla bu sefer avrupa’nın kalbinde diz çöktürdü . Bu şerefe Mustafa Kemal Paşa tarafından Dışişleri Bakanlığına getirilen İsmet İnönü nail oldu. Bugünkü siyasetçiler gibi hiçbir şekilde şahsi hırslarına kapılmadan Lozan’da verdiği mücadele ile İsmet Paşa devlet adamlığı nasıl olunur diye adeta ders verdi hepimize.
O kuşak bugün kiler gibi Amerika ile karşılıklı antlaşmalar, İkiz ...
Read more : 89 yıl sonra Lozan / Nevzat ZEYREK | Görüntüleme : 935 | Yanıtlar : 0

CHP bu gidişle gene çuvallar...

CHP, BU GİDİŞLE GENE ÇUVALLAR…
“Size sesleniyorum…Unutmayın ki; en büyük savaş, Cehalete ve Gericiliğe karşı yapılan savaştır” Mustafa Kemal Atatürk…
Atamızı andığımız 19 Mayıs 2012 tarihi ne kadar sönük geçse bile, bugün milyonlarca olan Atatürk aşığı insanlarımız, hemen hemen her gün Atatürk’ü anmakta ve değeri giderek artmaktadır. Çünkü Türkiye Cumhuriyetinin kurulması için Osmanlının taktığı paşalık rütbesini yırtarak, canı pahasına, hayatın bütün keyfiyetinden uzak kalarak ve aklını kullanarak tepinip durmuş bir kahramandır. Ve dünya liderlerinin örnek ...
Read more : CHP bu gidişle gene çuvallar... | Görüntüleme : 1532 | Yanıtlar : 5

ATATÜRK Samsun'a Çıkmadan Önce

..................''Vaziyet çok mühim, ah bir neticesi gelebilse...'' O gün bu müşahedelerden daha fazla sıkılarak ben de kendi yatağıma gitmek şeklinde bir ihtiyaç ile Fethi Bey'in yanına can attım. Fethi Bey yatağında yine arkası üstü yatıyordu. Fakat bu defa gözleri açıktı. Artık uyku ihtiyacından kurtulmuş gibiydi. Kendisine sükûn ve sekinet (sakinlik) gelmişti. Elleri başının altında huzur ve sükûn ile etrafa bakınıyordu. Koğuş pek kalabalık olmadığı gibi kimse de Fethi Bey'le meşgul değildi. Ben gittim, kendi yatağımın ...
Read more : ATATÜRK Samsun'a Çıkmadan Önce | Görüntüleme : 3911 | Yanıtlar : 10

Skandal Bilirkişi Raporunu İhbar Ediyorum!..

SKANDAL BİLİRKİŞİ RAPORUNU İHBAR EDİYORUM!..

BİLİRKİŞİ, ‘İşini Bilirkişi’ Olmamalı!.. REKLÂM YAZARI ŞAİR Hasan Sancak

TÜRKİYE’DE SORULARIMA CEVAP VERECEK, YÜREKLİ BİR BİLİRKİŞİ ARIYORUM!.

BİLİRKİŞİLİK ONURUNU ÇİĞNETMEYİN!..

BİLİRKİŞİLERİ SAVUNACAK UZMAN BİLİRKİŞİLER ARIYORUM!..

Coca Cola’ya Karşı Verdiğim Hukuk Mücadeleme Destek Bekliyorum!..

SAYGIDEĞER YETKİLİ,

Aşağıda bilginize sunduğum Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne ve
Yargıtay (11. On Birinci ). Hukuk Dairesi Başkanlığına iki ek savunma ile birlikte konu Yargıtay’a taşınmıştır.

Orta Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ili olan Samsun’umuzun güzel, şirin, turistik, ...
Read more : Skandal Bilirkişi Raporunu İhbar Ediyorum!.. | Görüntüleme : 1375 | Yanıtlar : 0

Halk Kime Oy Verir?

Halk, Kime Oy Verir?

Emperyalizmin hakim olduğu bir ülkede işbirlikçi olan herkese oy verir.

Bu sorunun cevabı bu kadar basittir. Fakat işbirlikçilere oy verme nedenleri o kadar basit değildir.

Yönetimi ele geçiren, bütün kaleleri de ele geçirir. Kazanılmış değerlerin kaybı, aynı zamanda halkın iradesinin de kaybıdır. Halk iradesi yönetimlerin eline düşünce onunla her türlü oynar. Bu oynama, emperyalizmin çıkarına göre uyarlanır. Halkı işbirlikçilere götüren ana damar, uzun süren psikolojik operasyon sonucu elinden alınan iradedir.

Halk ...
Read more : Halk Kime Oy Verir? | Görüntüleme : 948 | Yanıtlar : 0

Türkiye

Atatürk'ten sonraki bütün iktidar olan partiler kötüymüş,hatta Atatürk'ün partisi bile Atatürk öldükten sonra bozulmuş,o yüzden bugünün sorunları geçmişten beri gelmiş,biz bugüne göre değerlendiriyoruz,sol-sağ ayrımcılığına dikkat edelim,sağ-solun bizimle alakası yok, o Fransızlarla ilgili,ama biz bunun kötü olduğunu zorla değil,konuşarak anlatmalıyız,bir durum değerlendirmesi yapıp,ona göre davranmalıyız
Read more : Türkiye | Görüntüleme : 702 | Yanıtlar : 0

Güncel durum değerlendirmesi ve öngörüleriniz

Arkadaşlar merhaba.
Sizce son günlerdeki gelişmeler neler anlatıyor? Yakında yaşanacaklar hakkında hangi ipuçlarını veriyor?

Uludere - MİT
Oslo - MİT
Başbakanlık'a bağlı (!) MİT
Suriye/İran - BOP Eşbaşkanı'nın ödevleri
Cemaat yazarlarının sertleşen Anti-Erdoğan köşe yazıları
Küresel planların takvim ve ivedilik hassasiyeti

Daha açık biçimiyle şunu sorayım;

Sizce Erdoğan bu resti görüp, BOP'un Suriye ayağının halli için patronlarının O'na emrettiği ivedilikte ve biçimiyle; TÜRK KAMUOYU'NUN HASSASİYETİNE VE KARŞI DURUŞUNA RAĞMEN tıpış tıpış ve harfiyen kendisinden istenenleri ...
Read more : Güncel durum değerlendirmesi ve öngörüleriniz | Görüntüleme : 996 | Yanıtlar : 1

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 148105 ileti • Toplam 45687 başlık • Toplam 24871 üye

x