PKK-Kürt Sorunun Çözümü = Zorunlu Ülke İçi Göç

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

PKK-Kürt Sorunun Çözümü = Zorunlu Ülke İçi Göç

İletigönderen ahmetttt28 » Pzt Ağu 02, 2010 11:48

Güneydoğuda, mersinde istanbulda, adanada…vs PKK yanlısı kürt aileler, türkiyenin tüm topraklarına homojen-eşit biçimde dağıtılacak.
Zorunlu adreslerde ikamet edilecekler.
Hangi şerhin, hangi ilçesinin, hangi sokağına hangi ailenin yerleşeceği önceden kararlaştırılacak.
Her sokağa 1 tane kürt aile düşecek. Asla 2 tane PKK yanlısı kürt aile yan yana olmayacak.
Bu göç ettirilen aileler için yerel halka “-bunlar PKK dan kaçan mazlum ailelerdir, onlara sahip çıkın” denilecek. Misafirperver milletimiz onlara sahip çıkacaktır.
Bu PKK yanlısı kişilerin boşalttığı yerlere(güneydoğu-mersin İstanbul adana….vs,) vatanının ve milletini seven aileler yerleştirilecek.
Bu adres değişikliğine karşı çıkan tm aileler tutuklacanak, çocuklar çocuk yetiştirme yurdunda büyütülecek.
Kürt aydın diye tabir edilen hainler vatana ihanet suçundan ya hapse atılacaklar yada idam edilecekler.
Sınırlar korunacak. sınır ötesinden sızmalar engellenecek. Zaten PKK ya destek veren aileler olmadığı zaman, teröristler etkili eylem gerçekleştiremezler. Sınırötesi harekat yapılsada olur yapılmasada olur. PKK nın elebaşı kadrosuna kuzey ırakta ve avrupada suikastler düzenlenecek.
Bu sistem 1-2 nesil uygulanacak (20-40 yıl)
Devletin egemen olmadığı zamanlarda dış güçlerden destek almış, ilk saldırısını kürt halkına yaparak onları korkutmuş ve sindirmiş olan PKK nın bitirilmesinin en etkin yolu budur bence.
Kullanıcı küçük betizi
ahmetttt28
Üye
Üye

İletiler: 5

Re: PKK-KÜRT SORUNUN ÇÖZÜMÜ=ZORUNLU ÜLKE İÇİ GÖÇ

İletigönderen serhatkesici » Pzt Ağu 02, 2010 15:51

insanları yerlerinden etmeden bunun çözülebileceği daha basit daha zararsız ve çok daha etkin yollar var. sınır bütünlüğü ve sızmalar konusuna katılıyorum, terör örgütünün yönetim kadrosu hakkında yazdıklarına da katılıyorum. ama diğer söylediklerin biraz fazla saldırganca. kimseyi idam etmeye gerek yok. sonra bunları dersim olayları gibi başımıza kakacaklardır.
Kullanıcı küçük betizi
serhatkesici
Üye
Üye

İletiler: 1

Re: PKK-Kürt Sorunun Çözümü = Zorunlu Ülke İçi Göç

İletigönderen ahmetttt28 » Sal Ağu 03, 2010 16:23

elbetteki pek insancıl değil.
ama PKK orda kendine korkuylada olsa bir taban yaptı.
o tabanı dağıtmanın tek yolu bu.
aksi takdirde adam gündüz tarlada çalışıyor.
akşam silahı alıp asker öldürüyor.
yada sızan PKK lı teröristleri kolluyor saklıyor.
ve tam bir bölgesel ayrım yaptılar
güneydoğu sadece onlara kaldı
gerçekten bölünmek için çok müsait ortam yaptılar 25 yılda
bunu engellemenin tek yolu bence ülke içi zorunlu göç.
aksi taktirde bölüneceğiz.
daha ılıman ve daha insancıl bir yol düşünemiyorum.
Kullanıcı küçük betizi
ahmetttt28
Üye
Üye

İletiler: 5

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x